adidas yeezy boost 350 v2 beluga retailer list yeezy boost 350 v2 beluga raffle en adidas yeezy boost 350 v2 beluga solar red release info kanye west yeezy boost adidas yeezy adidas yeezy boost 350 beluga 112713 yeezy boost 350 oxford tan adidas yeezy boost 350 v2 beluga early links buy beluga yeezy boost 350 v2 links adidas yeezy boost 350 v2 beluga available now adidas yeezy boost 350 beluga yeezy boost 350 v2 beluga bb1826 adidas yeezy boost 350 v2 beluga drops this month adidas yeezy boost 350 v2 adidas yeezy boost 350 v2 beluga solar red release info adidas yeezy boost 350 v2 solar red adidas confirmed app detailed look yeezy boost 350 v2 complete packaging yeezy boost 350 v2 all grey adidas yeezy boost 350 v2 beluga release reminder adidas Yeezy Boost 350 V2 Beluga Release Date

Larwoterapia


Metody stosowania larw w leczeniu trudno gojących się ran znane są od starożytnych czasów .Taki sposób leczenia stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a systematyczne zapiski na temat tej metody pochodzą z I wojny światowej. Nawet reżyser współczesnej wersji filmu pt.: „Gladiator” zamieścił w swoim scenariuszu wątek leczenia głównego bohatera – ziarenkami przypominającymi ryż. To właśnie ta metoda.Ambroise Pare(1510-90),pierwszy francuski lekarz (hirurg) ,który zwrócił uwagę na lecznicze działanie larw muchy Lucilia sericata i Fenika,bo tylko one nadają się do terapii.Do tej formy leczenia powrócono dopiero w latach 80-tych, w zwiazku z wzrastajaca opornoscia bakterii na antybiotyki, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a pózniej takze w Wielkiej Brytanii i Izraelu. Prawdziwy renesans biochirurgii obserwuje sie w ciagu ostatnich 10 lat. W wielu krajach (Wielka Brytania, Niemcy, kraje Beneluksu i kraje skandynawskie) leczenie to jest obecnie uwazane za standard, a larwy much sa umieszczone w oficjalnych lekospisach. Pacjenci objęci tą terapią posiadają trudno gojące się rany. Wiele osób, które posiadają rozmaite, niezdiagnozowane infekcje, które przyczyniają się do tego, iż rana nie chce się goić (zabliźnić) mimo upływu dłuższego okresu czasu, decydują się na tą terapię.

Larwy muchy plujki to larwy specjalnie do tego hodowane w laboratoriach z zachowaniem wszelkich zasad sterylnościiż , są wydezynfekowane i kupione w firmie, która posiada stosowne certyfikat. Przeważnie przed położeniem na ranę nie mają więcej niż kilka milimetrów wielkości. Sposoby na ich zastosowanie, a dokładnie ich umieszczenie są dwa, a mianowicie: mogą być umieszczane na ranie bądź przykładane w specjalnie zrobionym opatrunku.

PRZEBIEG ZABIEGU

 Larwy wydzielają enzymy trawienne, nie  zjadają martwej tkanki jako takiej. Po procesie strawienia wytwarza się treść półpłynna, która jest dla larwy pożywieniem i dopiero wtedy ją „wysysają”. Przy okazji larwa zjada też bakterie i przetrawia je w przewodzie pokarmowym. Takie „oczyszczanie” rany jest bardzo szybkie. Z reguły następuje to w przeciągu kilku dni, a nie jak przy stosowanych standardowo opatrunkach przez kilka tygodni. Na uwagę zasługuje fakt, że larwy radzą sobie w sposób bezproblemowy z bakteriami odpornymi na antybiotyki np. gronkowiec złocisty.

Warto dodać, że angielskie źródła mówią, że dzięki larwo terapii udaje się wyleczyć 90% przypadków, gdzie nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Z powodzeniem można ją zastosować u diabetyków, osób u których wykryto uczulenie na antybiotyki i przy odleżynach, a także w niektórych przypadkach chirurgii plastycznej.

KORZYSTNY WPŁYW LARW

Postuluje sie rózne mechanizmy dzialania larw much na rane. Niewatpliwie larwy rozpuszczaja martwa tkanke za pomocą wydzielanych na zewnatrz enzymów. Rozpuszczona martwica sluzy larwom za pokarm i w ten sposób jest usuwana znacznie precyzyjniej niz moze to wykonac chirurg.Poza tym larwy much na kilka sposobów osuwają bakterie z rany - poprzez mechaniczne wypłukiwanie na skutek zwiększonej produkcji płynu wysiękowego w ranie, a przede wszystkim - poprzez aktywne zjadanie bakterii, które następnie giną w przewodzie pokarmowym larw. Ponadto, wydzieliny larw zawierają substancje o działaniu antybakteryjnym oraz stymulującym gojenie.

Środowisko rany pod wpływem wydzielin larw zmienia się z kwaśnego na zasadowe, co również pomaga w gojeniu. Takze mechaniczne draznienie powierzchni rany przez przemieszczajace sie larwy moze pobudzac tworzenie sie ziarniny.

WSKAZANIA DO  LARWOTERAPII

Wskazaniami do oczyszczania ran za pomoca larw much są:

  • wszystkie przewlekle rany, w których zastosowanie chirurgicznego wyciecia martwicy
  • martwica u chorych ze stopą cukrzycową
  • rany pooperacyjne
  • owrzodzenia kończyn dolnych
  • rany odleżynowe
  • rany urazowe

LARWOTERAPIA MASTER